Qė nga viti 2003 Ne prodhimin pirg fin ngrohjes lavaman ngrohjes lavaman lidhura fin swaging profili exchangers ngrohjes pėr ftohje aplikimet lartė elektronikė pushtet .

Ngrohjes lavaman Stacked fin dizajn bėn tė mundur qė tė sajojnė tė mėdha me madhėsi tė strukturave tė mbushura dendur fabfin pėr kėrkesat e pushtetit tė lartė tė ngrohjes lavaman, mundėsive tė pakufizuara si nė gjatėsi , gjerėsi , lartėsi, fin trashėsi dhe dendėsia fin , procesi Swaged lejon njė turmė e aluminit fins janė bashkangjitur mekanikisht baseplates tė dyfishtė tė aluminit nė tė njėjtėn kohė pa pėrdorimin e ndonjė ngjitės.Koncepti i rritur efikasitetin e fin duke ndarė pendė mes dy baseplates origjinėn nė nxjerrje njė copė uritur .linja standarde nė dispozicion tė formave tė shtrihet pothuajse ēdo 0,25 "nė lartėsi nga 1.00 " 8.00 pėr raportet " e larta nė ndarje fin prej rreth 0.10 " , dhe aspekt mund tė arrijė 50:1

Lidhura lavaman ngrohjes fin ofron njė shumėllojshmėri tė detyruar natyrore dhe kuvendet profili convection , Configurable saj nė mėnyra tė ndryshme , tė besueshme , me kosto efektive , dhe shumė efikas zgjidhje termike menaxhimit pėr pushtet tė lartė dhe aplikimet paketuara dendur , madje edhe nė mjediset kėrkuar tronditjen dhe dridhje . crimped mbytet ngrohjes fin janė pėrdorur kurkombinimi i kėrkuar i ngrohjes lavaman madhėsi tė madhe , fins i gjatė dhe densitet tė lartė fin , raportet e saj aspekt mund tė arrijnė 50:1

Nxjerrje lavaman ngrohjes 5000tons nxjerrje makine ndihmon densitet tė lartė fin heatsink , deagonals mundeni pėrtej 20 ", me raportet e sfidės aspekt 25:1

Swaging teknologji : .Zhvendosja metalike Procesi i zhvilluar dhe krijuar njė ndėrfaqe nė mes fin dhe njė pjatė monolit bazė, e cila nuk ka rezistencė tė matshėm termike sepse nuk ka asnjė ngjitėse nė rajonin e interfejsit ,parimi FabFin siguron punėn e papaguar edhe nė mjediset mė tė ashpėr , fins janė Swaged nga copa tė zhytet ngrohjes alumini extruded , ka boshllėk ajri nė mes tė ndėrfaqes , pasi duke u pėrpunuar , gjatėsinė dhe lartėsinė customized janė nė dispozicion.

Pėrdoret gjerėsisht nė convection aplikimin energjisė si infrastrukturės sė komunikimit celular, telefon stacion bazė , inverter , AC Drive ( si disqet me shpejtėsi tė rregullueshme , drives , rregullueshme e frekuencave IGBT frekuenca converters ) , UPS , makinė saldim, automjeteve , pajisjeve mjekėsore, kabineti elektrike , automatizimi, metro pajisje tė lartė tė pushtetit etj .

Ju fitoni atėherė ne fitojmė sė bashku nė lavaman ngrohjes ! Me ēmim mjaft atraktiv dhe me cilėsi tė shkėlqyer ! Heatsink bėrė pirg lidhura nxjerrje ynė do tė jetė zgjedhja juaj i zgjuar .

Profile and stacked heat sink bonded fin heatsink products motor shell inquiry are welcome here !SiteMap

Heat Sink Products    Heatsink Process    Heat Sink Equipment     Motor Shell     AboutUS     Contact us

we are so professional heat sink products manufacturer with high quality and reasonable price


HEAT SINK CHINA

heatsink@heatsinkchina.com